Programmid ja projektid

Tabasalu Koolil on kogemusi erinevate Erasmuse projektide vallas

Kool on aktiivne rahvusvahelise koostöö edendaja, olles sealhulgas Erasmus+ KA2 projektides koordinaatori rollis. Õpilased on osalenud rahvusvahelises koostöös järgmiste projektide kaudu: 2018. kaheaastane projekt “Play to Lead”, kus Tabasalu Kool oli projektijuht ning partneriteks olid koolid Taanist, Itaaliast ja Portugalist. 2018. aastal leidis aset kaheaastane projekt „Giidituur“, kus Tabasalu Koolil oli projektijuhi roll ning partneriteks olid koolid Kreekast, Itaaliast, Islandilt, Lätist. Projektide käigus keskenduti ettevõtlusõppe arendamisele, kohaliku kultuurile ja vaatamisväärsustele ning mitmetes projektides õpetajate metoodilistele ja tehniliste oskuste arendamistele. 

Tänu erinevatele projektidele on Tabasalu Kooli õpilased saanud arendada rahvusvahelisi koostööoskusi ning õpetajad vahetada oma kogemusi ja praktikaid kolleegidega üle Euroopa. 

Tabasalu Kooli kaks õpetajat on olnud eTwinningu saadikud Eestis ning osalenud mitmetel rahvusvahelistel konverentsidel ja koolitustel. Lisaks on nad organiseerinud eTwinningu koolitusi õpetajatele üle terve Eesti.

 2022-2023 aastal toimus õpetajate koolitamine KA1 projekti “Tabasalu Kooli õpetajate pädevuste arendamine projekt- ning STEM-õppes” raames, mille kaudu püüti suurendada õpetajate pädevust STEM valdkonnas ning julgustada neid kasutama innovaatilisi õppemeetodeid. 

2024. aasta kevadel algas õpilastele ja õpetajatele mõeldud KA1 projekt “Viis sammu nüüdisaegse õpikäsituse ja kaasaegse euroopaliku väärtusruumi suunas”, mille abil soovime arendada õpetajate teadmisi kaasaegsete õppemeetodite osas, suurendada digipädevusi ning laiendada õpilaste silmaringi nii ennastjuhtivuse, kui ka euroopalikke väärtuste valdkonnas. 

Antud projekti raames saavad õpirännetele minna 17 õpilast ja 13 õpetajat. 

2024-2025. aasta projekti „Viis sammu nüüdisaegse õpikäsituse ja kaasaegse euroopaliku väärtusruumi suunas“ eesmärgid toetavad nii õppeaasta üldeesmärke, kui ka pikema perspektiivi arengusuundasid: 

Eesmärk 1 : Aktiivõppe ja õuesõppe osakaal igapäevases õppeprotsessis on suurenenud ning toimub kaasaegsete digilahenduste abil

Eesmärk 2 : Tabasalu Kooli ennastjuhtiva õppija kujunemine toetub ühiselt loodud süsteemsele lähenemisele.

Eesmärk 3 :. Õpilaste informeeritus EL väärtustest on kasvanud ning tolerantsus teiste isikute eripärade vastu on saanud nende mõtlemisviisi osaks.

Eesmärk 4 : Õpetajad on saanud väljaõpet uue liikumisõpetuse ainekava rakendamiseks.

Eesmärk 5 : Keskkonnateadlikkuse arendamine on lõimitud õppetegevusse ja kajastatud kooli strateegilistes dokumentides.

Erasmus+ projektide raames toimunud õpiränded on õpetajate seas leidnud suurt poolehoidu ning õpetajatel on huvi ennast täiendada väliskoolitustel ja töövarjutamistel.

2024. aasta sügisel on kool taotlenud Erasmus+ akrediteeringut ning hetkel on agentuuri otsuse ootel.