Harjumaa koolid mängisid Loquizi Merry Xmas!

Esmaspäeva (18.12) õhtul küsib õp. Piret Paju endalt “Mis võiks minna valesti? Kas midagi võib veel minna valesti? Teisipäeval (19.12) mängivad Harjumaa 7-9 klasside lapsed Loquizi – Merry Xmas! Toimetab Tabasalu Kooli inglise keel. Enne koroona-aega oli see meil tavaks – erinevaid mänge mängisid nii oma kooli, Harjumaa kui ka kogu Eestimaa lapsed. On aeg traditsioon taaselustada.
Ja oi, kuidas võib minna valesti. Õues on liuväli. Vihma valab kui oavarrest, lisades libedust. Vaatan murelikult korduvalt aknast välja. Vaatan kirjakasti – kas mõni registreerunutest on alla andnud? Kell läheneb kümnele. Hurraa – esimene buss saabub.Vihma ka enam ei saja. Mängime!
Registreerunud on 25 võistkonda ja kõik on kohal. Kell 10:30 on kõik võistlejad ka õues, telefoni GPS tööl ja teised telefonid vajadusel vastuseid otsimas. Jalad on väledad, näpud on väledad. Seekord võistlust ei ole, on mäng. Ei tundu olevat õiglane, et jõulumängus on keegi parem kui teised. Seekord võidavad kõik.
Kolmapäeval mängivad Tabasalu Kooli lapsed.
Ja siis hakkavad lapsed saabuma. Säravad silmad, punased põsed. Sööklas tee ja koolilõuna. Kingituseks piparkook. Kokku võttis Lagedi kool järgmiselt: “Saime palju uusi teadmisi ja aega oli parajalt, et teed läbida. Paljudele küsimustele oskasime ka peast vastata. Meil oli väga tore ja kindlalt võiks selliseid üritusi veel korraldada!”
Kindlasti mängime veel!