7.- 8. aprillil külastasid meie kooli noorteorganisatsiooni MTÜ Shokkin Group’i liikmed, kes viisid 8.-9. klassi õpilastele läbi migratsiooniteemalisi hariduslikke põgenemistubasid.
 
Põgenemistoad on noorte endi poolt projekti Critical Escape (suurem osa Mondo projektist “I am European”) raames välja arendatud ja läbi katsetatud. Hariduslikke põgenemistubasid oli 3 – “Stereotypes”, “Integration” ja “Benefits of Estonia”- ülesanded ja refleksioon toimusid inglise keeles.
Põgenemistubade eesmärgiks oli läbi mängu arendada tolerantsust ning teadlikkust migreerumisega kaasnevatest muredest ja rõõmudest ning anda õpilastele võimalus ka inglise keelt, meeskonnatööd ja matemaatilisi oskusi praktiseerida. Õpilaste tagasisidest selgub, et omandati teadmisi nii migratsiooni kohta kui ka tunti rõõmu ja põnevust uutmoodi ülesannete lahendamisest.
 
Suur tänu MTÜ Shokkin Group’i liikmetele, kes olid kahe päeva jooksul valmis meie kooli tulema ja kõike läbi viima! Projekti korraldamist meie koolis vahendasid ajaloo õpetaja Anna-Liisu Arukask ja inglise keele õpetaja Adele Teras.