14.-18. märtsini toimus koolis emakeelenädal, mille raames said mitmed klassid kohtuda huvitavate külalistega, mõelda tavapärasest veelgi enam emakeelele.
Eesti keele tundides tegid õpetajad õpilastele väikese viktoriini keskkonnas Kahoot!, mille eesmärk oli ühelt poolt välja selgitada, kes on klassis parim emakeelepäeva tundja, aga teisalt sai selle viktoriini kaudu loodetavasti ka mitmeid uusi teadmisi, mis edaspidiseks ka meelde jäävad.
Esmaspäeval kirjutasid 5.-9. klassid etteütlust. 5. klassidest tegid etteütluse kõige paremini Liisi Truumaa, Kertu Kopti ja Rünno Oskar Kruusemaa (viie veaga), 6. klassidest sai parima tulemuse Christin Truusmann (viis viga), 7. klassidest Jakob Daniel Kuusk ja Liisa-Marie Saulep (kaheksa viga), 8. klassidest Mihkel Kongas (kaks viga), Eric-Ludvig Lääts (kolm viga) ja 9. klassidest Hanna Värk, Eva Maria Tõnurist (mõlemal kaks viga), Taavi Tippi (kolm viga), Mattias Paul Nellis (neli viga).
Samal päeval käis 9. klassidega kohtumas kirjanik Andrus Kivirähk, kes rääkis väga erinevatel teemadel ja seda just seetõttu, et õpilased said vestlust suunata oma küsimusi esitades. Oli mõnus ja pingevaba õhkkond ning uusi teadmisi kirjaniku, tema mõttemaailma, inspiratsiooniallikate ja teoste kohta said tõenäoliselt kõik.
Kolmapäeval külastas 7.a ja 7.b klassi tundi Tartu Ülikooli keeleteadlane, kes käis rääkimas teemal “Suuline suhtlus: toimetulek probleemsetes olukordades”. Reedel käis 5.b ja 7.d klassiga kohtumas samuti Tartu Ülikooli keeleteadlane, kes andis ülevaate sellest, miks ja kuidas keel muutub ja Meriküla 7. ja 8. klasside õpilasi külastas keeleteadlane, kes pidas loengu teemal “Kuidas uurida viisakust?”.